top of page

Is travel nursing right for you?

Public·95 members

Бугарија Македонија натпревар во живо 5 декември 2023


10.3.2016 — Пријателскиот натпревар помеѓу овие сениорски репрезентации ќе можете да го следите во живо на „Филип II“ за само стотче. Македонија.


2022 година со почеток во 19:00 часот во спортската сала Независна Македонија, ќе го одигра вториот 1/4 финален натпревар против екипата на ЖКК Гризли Баскет. Во рамките на М18 -... 18/04/2022 М18- ГРУПА 1: ПОРАЗ НА БАДЕЛКИ ВО КРИВА ПАЛАНКА! М18 - Група 1: ЖКК Крива Паланка /М18/ - ЖКК Бадел 1862 /М18/ 55:49 Мартина Блажевска 15 Мартина Марковска 13 Мила Ѓуковиќ 9 Јована Димковска 6 Дева Глигорова 6 Френетична атмосфера ги пречека младите баделки во студената сала во Крива Паланка. Прватата и втората четвртина од натпреварот ги одиграа во грч, грешеа, промашуваа зицери..... Новости – Page 1329/04/2022 СИНО – ЖОЛТА ВИКЕНД НАЈАВА! М14 - ГРУПА 2 Сабота, 30. 04. 2022 Почеток: 10:30 часот Спортска сала: Независна Македонија ЖКК Бадел 1862 /М14/ - ЖКК Струга /М14/ М16 - ГРУПА 1 Сабота, 30. 2022 Почеток: 12:30 часот Спортска сала: Независна Македонија ЖКК Бадел 1862 /М16/ - ЖКК Струга /М16/ ПЛЕЈ ОФ ЗАВРШНИЦА - 1/2 ФИНАЛЕ - Н01 Сабота, 30. 2022 Почеток:... 27/04/2022 КОМПЛЕТИРАНА 1/2 ФИНАЛНАТА ЧЕТВОРКА! Претстојниот викенд започнува 1/2 финалната пресметка од Плеј оф завршницата во домашното првенство. Покрај ЖКК Бадел 1862, ЖКК Баскет Кам и ЖКК Вардар, вечерва својот настап во 1/2 финалето го обезбеди и екипата на ЖКК Крива Паланка. Вечерва се врти нова страница, почнува нова сезона во Лига на нации. Покрај Македонија и Бугарија, во групата се уште и Грузија и Гибралтар. Што се однесува до меѓусебните дуели, со Бугарија досега сме играле седум пати. Имаме четири порази, две победи и една нерешена средба со гол-разлика во корист на нашиот источен сосед 7-3. Необично, на бугарско тло досега не постигнала гол на две одиграни средби, така што се надеваме и веруваме дека вечерва Елмас, Барди, Трајковски и другарите ќе ја затресат мрежата на ривалот. Досега сите седум натпревари со Бугарија ни беа пријателски. За првпат денес ќе играме за бодови. Полуфиналната серија започнува во Сабота, 30. 2022 година. 1/2 финале /Н1 ЖКК Бадел 1862 - ЖКК Крива Паланка ЖКК... 21/04/2022 М18: ЖКК БАДЕЛ 1862 – ЖКК БАСКЕТ КАМ 72:71 M18 - Група1: ЖКК Бадел 1862 - ЖКК Баскет Кам 72:71 (13:22, 14:20, 17:8, 28:21) Мартина Блажевска 19 Мила Ѓуковиќ 16 Зара Стојковска 14 Мартина Марковска 11 Јована Димковска 9 Дева Глигорова 3 Тешко остварена победа на младите баделки во претпоследниот натпревар од М18 - Група 1. Првото полувреме помина во деконцентрирана игра на... Во актуелниот состав единствено Кире Ристевски, Столе Димитриевски и Александар Трајковски беа актери на таа средба. Во 2016-та одново се сретнавме, во Скопје, кога гостите однесоа победа 0-2. Од тогаш Македонија е во сериозен подем, играше и на Европско првенство и направи светски сензации, а Бугарија е во историски пад со очајно слаби резултати поради што интересот во тамошната јавност за нивната репрезентација е на историски минимум. состојба... 16/04/2022 ЗАПОЧНА РАЗВРСКАТА ЗА ШАМПИОНСКАТА ТИТУЛА! Денес започнаа четвртфиналните натпревари од Плеј-оф завршицата во домашното првенство. Баделки, очекувано остварија лесна победа над новајлијата во Првата А лига, ЖКК Гризли Баскет за водство од 1:0. ЖКК Бадел 1862 - ЖКК Гризли Баскет 91:48 (30:7, 28:12, 16:11, 17:18) Цветанка Димова 20 Александра Стојановска 15 Марија Димитријевиќ 10 Сандра Лазаревска 9 Нена Трајчевска 8... Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Македонија и 11.12.2019 — Македонија А по вчерашниот пораз од Србија, денеска ќе се соочи со репрезентацијта на Бугарија. Натпреварот започнува од 12:00 часот, а може да ... 20/04/2022 ПОБЕДА ЗА 2:0 И ПЛАСМАН ВО ПОЛУФИНАЛЕ! Баделки вечерва го визираа пласманот во полуфиналето од Плеј оф завршницата во домашното првенство. ЖКК Гризли Баскет (0) - (2) ЖКК Бадел 1862 39:74 (12:18, 10:22, 12:13, 5:21) Очекувана победа против новајлијата во елитното друшво и најпријатното изненадување во домашното првенство, екипата на ЖКК Гризли Баскет. Љубителите на кошарката имаа можност да... 19/04/2022 БАДЕЛКИ СО ДВОЕН ПРЕД ПРАЗНИЧЕН НАСТАП! Домашните првенства во сениорска и во младинските категории влегуваат во финалната епата. Во пресрет на Велигден, баделки се пред двоен предизвик! Сениорската екипа во Среда, 20. Македонија по победа против Бугарија Репрезентацијата на Македонија на овој натпревар влегува со серија од два порази по ред без постигнат погодок. „Секоја почит за Бугарија која ја совлада ... Бастет во живо во Бугарија ... Македонија, Бугарија, Словенија, Босна и Херцеговина или Турција се исто Облози и настани Облози во живо Предвидувања за натпревари предвидување на совпаѓање. Бугарија Македонија натпревар во живо 5 декември пред 11 часа — Бугарија Македонија натпревар во живо 5 декември 2023 Фудбал Кирил Изов го објави списокот за мечот на македонската репрезентација против ... Какви резултати Македонија има досега со Бугарија? Македонската фудбалска репрезентација вечерва од 18 часот го игра првиот натпревар од новата сезона во рамки од Лига Ц во Лига на нации. Мечот ќе се игра на стадионот „Хувефарма Арена“ во Разград кој има 10. 422 седечки места. Tweet Актуелната генерација македонски фудбалери ги направи најголемите успеси во историјата на репрезентацијата. По сензационалните триумфи над Германија и Италија и пласманот на Европско првенство, поддршката за нашите момци е поголема од кога и да е. Гледајте ВО ЖИВО: Украина Македонија 14 октомври ... Бугарија. Прв противник ни е сел. Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Македонија – Украина (ЛИНК)24 Ракомет - 24. Прв пораз од Бугарите ни е од најдобрата генерација на оваа селекција, со неверојатните Балаков, Стоичков, Лечков, Костадинов и другите кои во 1994-та година правеа дар-мар на Светското првенство во САД и стигнаа до големото полуфинале каде испаднаа. Македонија против овие ѕвезди играше на 28 мај 1996-та година кога не победија 3-0 со головите на Емил Костадинов, Христо Стоичков и Иво Георгиев. Втор пат изгубивме од Бугарите на стадионот на ЦСКА „Бугарска Армија“ со 1-0 на 15 август 2001-ва година. Тогаш легендарниот Балаков од пенал го постави конечниот резултат. Може да се пофалиме и со две победи над Бугарија: во 1998-ма Христов беше стрелец за триумф од 1-0 а победивме и во 2013-та со головите на Агим Ибраими и Алекс Трајковски. „Секоја почит за Бугарија која ја совлада Португалија на последниот пријателски натпревар, но сепак најважно е како ќе одиграме. Очекувам квалитетна, максимално борбена и агресивна игра од моите фудбалери. Како и на секој натпревар, така и на овој одиме на победа, секој наш противник има слаби страни, а ние тоа мораме да го искористиме“, изјави селекторот Игор Ангеловски. Гостите доаѓаат мотивирани по победата што ја извојуваа над репрезентацијата на Португалија на гостински терен. Меѓутоа фактот дека натпреварот ќе го играме на домашен терен, одличната атмосфера која владее во тимот на македонската репрезентација е голем мотив за позитивен резултат на овој натпревар. Селекторот пак на репрезентацијата на Бугарија, Ивајло Петев пред натпреварот изјави дека ова за него е балканско дерби. Македонските фудбалерки гостуваат во Софија пред 6 часа — Натпреварот Бугарија – Македонија ќе се одигра на стадионот на Покрај вообичаените вести, многу интервјуа, видеа, преноси во живо ...


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...
bottom of page