top of page

Is travel nursing right for you?

Public·90 members

[[[LIVE SPORT!]]@@@] KF Ulpiana Vjosa shiko live 7 dhjetor 2023


FK Vjosa results from this season. The latest results list and next game on LiveScore.com.


GRUPI I PRISHTINES, GRUPI I MITOVICES, GRUPI I FERIZAJIT, GRUPI I GJAKOVES. KF ULPIANA mori pjes ne grupin e Ferizajit se bashku me skuadrat KITKA, DRITA, UNITETI, 2 korrikU, FERIZAJI, QELIKU dhe KAQANIKU Pas perfundimit te ketij kampionati te pare KF ULPIANA zuri vendin e 3 me 14 ndeshje 8 fitore 3 barazime dhe 3 humbje, po ashtu e njejta ishte edhe ne vitet 93/94 Gjate viteve 93/94 sipas disa informacineve kryesia trajneri dhe Futbollistet ishin si ne vijim Kryetar i klubit eshte emruar Ali Stublla Trajner:Enver Duriqi Futbolliste: Nebih Begaj, Selatin Gashi, Nehat Flugaj, Arben Aliu, Afrim Limani, Fatmir Rashiti, Ylber Hasani, Fitim Arifi, Shyqeri Salihu, Fetah Gashi, Arian Duriqi, Ylli Jashari, Arian Drqgaqina, Hysni Dragaqina, Sylejman Reqica, Bahri Sopa, Gazmend Sopa, Izjadin Gashi, Enver Breznica, Nagip Jashanica, Shefqet Bislimi, Zeqir Salihu, Lulzim Gashi si dhe Blerim Gerxhaliu. KF Ulpiana - WikipediaNga Wikipedia, enciklopedia e lirë KF UlpianaPseudonimi(et)Legjenda Bardhë e BlueKapaciteti2600PronariAbedin Salihu - Kryetar Klubi, Fitim Arifi - Drejtor Sportiv, Ylli Jashari - Sekretar i klubitLigaLiga e parë e KosovesFaqja zyrtareFaqja zyrtare e klubit Ngjyra shtëpi Ngjyra jashtë Klubi Futbollistik Ulpiana Lipjan (KF Ulpiana) KF ULPIANA eshte formuar ne kohen kur futbollistet vendosen ti bojkotojn skuadrat serbe gjate vitit 1992 pra pas 1 viti kur eshte organizuar kampionati i pare ne Kosove si vazhdimësi e klubit futbollistik Slloga që ishte ndër skuadrat më të mira në ligën e rajonit të kosovës nën umbrellën e ish-federatës Jugosllave. Ulpiana në 27 vite pavarësim ka bërë gara më së shumti në kuadër të ligës së parë, teksa dy sezone ka qenë pjesë e superligës dhe në vitet e fundit e ka gjetur vetën 3 herë në ligën e dytë, ku ka qenë një nga skuadrat më të mira dhe ka fituar titullin dy herë. HISTORIKU Për shkaqe te sigurise kampionati 92/93 Kryesia e Shoqates se Pavarur te futbollit te Kosoves (SHPFK) per t’iu shmangur maltretimeve e pengesave te ndryshme vendosi qe kampionati te ndahet ne 4 grupe. Egzon Shabani (mesfushor) 12. Fahri Hetemi (mesfushor) 13. S. Salihu (mesfushor) 14. Gërxhaliu (mesfushor) 15. Pren Marniku (mesfushor) 16. Sh. Salihu (mesfushor) 17. Shqiprim Kelmendi (sulmues) 18. Sherif Topalli (sulmues, kapiten) 19. Osmani (sulmues) 20. Valon Buja (sulmues) Teksa në takimet e fituara shënuan këta lojtarë: 1. 2 Korriku (1-0) Labinot Ibrahimi 2. KF Ulpiana v Vjosa LIVE 7. 12. 2023 | Soccer - Flashscore Follow KF Ulpiana v Vjosa 7. 12. 2023 live - livescore, H2H stats, latest results and more information on Flashscore. ▶️ KF Ulpiana vs FK Vjosa Live Stream & on TV, Check how to watch KF Ulpiana vs FK Vjosa live stream and on TV. H2H stats, prediction, live score, live tracker & results in one place. Në këtë sezon Ulpiana ra nga garat për arsye të zvoglimit të numrit të skuadrave në superligë, ku nga 2 që do binin automatikisht dhe 1 në barazh, ranë 6 skuadra. Disa nga lojtarët e këtij sezoni në superligë ishin: 1. Flamur Neziri (portjer) 2. Enis Velia (portjer) 3. Diamant Kadriolli (portjer) 4. Astrit Rrahmani (mbrojtës) 5. Arbnor Hyseni (mbrojtës) 6. Granit Avdyli (mbrojtës) 7. Labinot Ibrahimi (mbrojtës) 8. Fidan Gërbeshi (mbrojtës) 9. Besnik Ukzmajli (mbrojtës) 10. Alban Mehmeti (mesfushor) 11. KF Ulpiana - Vjosa, 07.12.2023 - H2H stats, results, odds Kosovar Cup: KF Ulpiana - Vjosa. Find the KF Ulpiana v Vjosa head-to-head record, latest results, odds comparison and Kosovar Cup standings. Kampionati 2008/09 Ky ishte sezoni i parë i Ulpianës në Superligë qysh prej mëvetësimit të futbollit kosovar, teksa në këtë sezon skuadra arriti 11 fitore 3 barazime dhe 16 humbje dhe rezultatet ishin këto: F| 1-0 2 Korriku (vendas), 2-0 Istogu (vendas), 2-0 Vëllaznimi (musafir), 2-0 Drenica (vendas), 1-0 Trepça 89' (vendas), 1-0 Flamurtari (vendas), 5-0 Besiana(vendas), 1-0 Hysi (vendas), 2-1 Ferizaj(vendas), 2-1 Vëllaznimi(vendas), 2-1 Drita(vendas), B| 2-2 Besiana(musafir), 1-1 Gjilani (vendas), 1-1 Prishtina (vendas), H| 0-1 Besa(musafir), 0-1 Hysi(musafir), 2-4 Ferizaj(musafir), 0-2 Gjilani(musafir), 1-2 Trepça(vendas), 1-4 Prishtina (musafir), 0-1 Drita(musafir), Kosova (V) 0-1(musafir), 1-3 (vendas), 0-1 Trepqa(musafir), 0-1 2 Korriku (musafir), 1-3 Istogu (musafir), 0-3 Drenica (musafir), 0-3 Trepça 89'(musafir), 4-5 Kosova (V)(vendas), Flamurtari 0-5 (musafir) Pra këtë sezon në ndeshjet si vendas Ulpiana arriti 10 fitore, 2 barazime dhe 3 humbje duke arritur 32 pikë në 15 takime, ndërsa si skuadër musafire Ulpiana arriti vetëm 1 fitore, 1 barazim dhe 13 humbje e forma e dobët si udhëtuese ndoshta ishte faktori kyq se pse Ulpiana nuk arriti mbijetesën pavarësisht rezultateve tepër pozitive si nikoqir ku veçohen fitoret ndaj Vëllaznimit, Hysit, Drenicës si dhe barazimi me kampionin e këtij sezoni Prishtinën. Istogu (2-0) Labinot Ibrahimi, Sherif Topalli 3. Vëllaznimi (2-0) Sherif Topalli, Besnik Ukzmajli 4. Drenica (2-0) Fahri Hetemi, Besnik Ukzmajli 5. Trepça 89' (1-0) Sherif Topalli 6. Flamurtari (1-0) Labinot Ibrahimi 7. Ferizaj (2-1) Sherif Topalli, Besnik Ukzmajli 8. Vëllaznimi (2-1) Egzon Shabani 2 gola 9. Drita (2-1) Shqiprim Kelmendi, Fahri Hetemi Për fitoret kundër Besianës dhe Hysnit nuk ka të dhëna. Kupa e Kosovës (2008-2009) Në sezonin e saj të parë në Raiffaisen Superligë, skuadra e Ulpianës u tregua e fortë edhe në Kupën e Kosovës ku arriti deri në gjysëm-finale: 1. Kalim automatik i raundit 2. Vullnetari UÇK 3-4 Ulpiana 3. Kampionati 2002/03 Ulpiana e përfundoi sezonin e qetë dhe në pozitë komode, teksa ndeshjet direkte me Kikën e bënë Ulpianën të përfundojë e katërta dhe jo Kika. Kampionati 2003/04 Edicioni 2004/05 nis me ndryshime te sistemit te garave Ne fakt Nis Superliga me 12 skuadra dhe Liga e pare me 12 skuadra. KF Ulpiana - Club profile 20/21 27, Kosovo, KF Vjosa, -. -. Bashkim Selimi. Centre-Back. 22, Kosovo Have you seen KF Ulpiana live? Register now. Season record 20/21. Competition ... Stadionet e improvizuara ku zhvillonin ndeshjet si vendas ishin ne Fshatin Dobraje dhe Banulle komuna e Lipjanit. Pas shum malltretimeve nga okupatori serben arretin qe ta mbajne gjalle Klubin vlen te ceket se Kryetari i Klubit Ali Stublla eshte burgosur nga okupatori serbe ne kohen e kapionatit te at’hershem vetem ta demtojn Skuadren. Ne vitin 94/95 KF ULPIANA zuri vendin e 4 Me vendim te kryesise kampionati 1996/97 nis me Ligen Unike te Republikes se Kosoves e cila numeronte 18 skuadra KF ULPIANA zuri vendin e 16 me 35 pike Tabela ishte keshtu: Kampionati 1997/1998 Per shkake te fillimit te luftes dhe pastrimit etnik nga forcat okupuse kampionati u zhvillua vetem ne pjesen vjeshtore. FK Vjosa Results List & Next Game FK Vjosa results from this season. The latest results list and next game on LiveScore.com. KF ULPIANA fillon edicion e ri ne Ligen e Pare Kampionati 2004/05 Kampionati 2005/06 Kampioanti 2006/07 Skuadra nuk arrin të kaloj në eliten e futbollit kosovar, falë dy humbjeve nga Arbëria e po të njejtit qytet, ndeshje këto që nëse do fitoheshin Ulpiana do luftonte deri në fund për pozitën e tretë në tabelë. Kampionati 2007/08 Ulpiana siguroi inkuadrimin në superligë falë një sezoni të gjatë dhe të mundimshëm, kryetar i ekipit në atë kohë ishte Ali Stublla që ndihmohej edhe nga Shukri Buja ndërsa trajner Enver Duriqi. Për kalimin e Ulpianës në superligë kontriboi edhe legjenda e klubit Jeton Gashi i cili ndihmoi me një shumë financiare kur klubi kishte nevojë. KF KIKA - KF VJOSA - YouTube YouTube YouTube 2:25 YouTube Gazmend Ademaj 16 tet 2022 16 tet 2022 KF Ulpiana - KF Vjosa H2H ᐉ ᐉ Head to head ≡ fscore.com.gh Watch the history of confrontations between KF Vjosa Football online, Soccer Online, Score live, Soccer results, Live football scores, Latest football scores. KF ULPIANA ishte ne vendin e 12 ndersa Kampion u be ekipi I Beses se Pejes. Kampionati 98/99 Lufta per mbijetes dhe per qlirimin e Kosoves Pamundesoi vazhdimin e kampionatit deri ne vitin 1999. Ne vitin 1999/2000 Kampinati I pare pas luftes shenon nje faqe te re ne futbollin e Kosoves. Ky edicion i Garave nis me 18 skuadra ne Ligen e Pare 25 skuadra te ndara ne dy grupe KF ULPIANA fillon te bej gara ne Ligen e Dyte Grupi B dhe zuri vendin e 5 me 35 pike Kampionati 2000/01 Liga Dyte Vendi 3 39 Pike Kampionati 2001/02 Ulpiana shpëtonte sezonin vetëm nga goldallimi më i mirë i cili e mbajti në ligën e dytë. KF Vjosa vs KF Ulpiana Live KF Vjosa vs KF Ulpiana live starts on 17/11/2022 at 11:00 UTC time in Cup. Currently, KF Vjosa rank -, while KF Ulpiana hold - position. Looking to compare H2H ...


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...
bottom of page