top of page

Is travel nursing right for you?

Public·95 members

[TRANSMETIM>>] Hungaria Shqipëria transmetim i drejtpërdrejtë 5 dhjetor 2023


5 sht 2015 — Radhitja aktuale e skuadrave që gjenden në pozitat e treta ; 1, Shqipëria, 5 ndeshje - 11 pikë ; 2, Hungaria, 6 ndeshje - 11 pikë ; 3, Norvegjia, 6 ...


Dhe të thirrej një trajner nga Hungaria, doemos që asokohe konsiderohej fat i madh, sidomos për futbollin shqiptar. Kështu, krejt papritmas, në Shqipëri mbërrin hungarezi 45-vjeçar Miklos Vadas, me synimin për t’i dhënë Kombëtares shqiptare sadopak një stil hungarez. Nuk ishte një emër sidokudo. Njeri i kulturës dhe i praktikës së futbollit, anëtar i Këshillit të Trajnerëve të Hungarisë, Vadas kishte një emër. Futbollist i njohur i Paraluftës me skuadrat e Budapestit, Pasluftës ai arrin deri në trajner i Kombëtares B të Hungarisë, madje edhe i Ferencvaroshit që ishte pjesë e elitës së futbollit hungarez, pikërisht në kulmet e tij, në fillim të viteve ’50. Miklos Vadas ishte drejtuesi i lojtarëve për të rinj dhe atyre të rezervave pranë Këshillit të Ministrave të Hungarisë, funksione që asokohe nënkuptonin poste të rëndësishme, në stilin e organizimeve të tilla në vendet komuniste. Në këtë çast Boriçi fton Xhevdet Shaqirin të niset rrufeshëm, i cili ndjek sprintin e Refik Resmes. Ky nuk ndalet mbasi merr topin prej tij, vërshon dhe rreptë e fuqishëm tund rrjetën polake me një gol që në Shqipëri do të mbahej mend për vite. Është 2-0, fitore e sanksionuar brenda 35 minutave të para të ndeshjes. Historia e shkurtër e këtij trajneri në Shqipëri do të mbetej krejt e veçantë. Kështu, Vadas e drejton Kombëtaren në plot 9 ndeshje, duke qenë se këto ndeshje janë të një kompozicioni vërtet “të larmishëm” për sa i përket rangut të emërtimeve të tyre në pjesëmarrje të pangjashme, zyrtarisht me Kombëtaren atij do t’i njihej vetëm një ndeshje: ajo e fitores së madhe të 29 Nëntorit 1953 Shqipëria – Polonia, 2-0! SHQIPËRIA E FUTBOLLIT 75 DITË JASHTË SHQIPËRISË! Ky nëntitullim duket si kakofoni. Portugalia U17 Shqipëria U17 transmetim i drejtpërdrejtë 15 14 nën 2023 — Hungari, Kazakistan, Maltë Grupi C: Holandë, Suedi, Gjeorgji Shqipëria Armenia drejtpërdrejt falas 19 nëntorEuro U21 Rumania transmetim i ... Nga këndi ekzekuton Hamdi Bakalli, krijohet një si lëmsh para portës së Szymkowiak-ut, por Loro Boriçi “vjedh” topin dhe rrjetë: Shqipëria – Polonia 1-0! Dhe mu këtu nis kthesa polake. Gjuajtje, goditje nga këndi, shtyllë, por pritje të mrekullueshme nga Qemal Vogli. Është një kthesë që zgjat vetëm 20 minuta, sepse shpejt fuqinë e rimerr sulmi shqiptar. Mbërrihet kështu te minuta e 35-të, kur para saj Loro Boriçi ka marrë në zotërim gjithçka: organizimin e sulmit – duke u shfaqur në atë që mbas disa vitesh do të njihej si roli i mesfushorit organizator – gjallërim i gjithë shokëve të skuadrës derisa mbërrihet te minuta e 35-të. Moderatori ndërpret edicionin e lajmeve: Nuk kemi marrë Ai ndërpreu transmetimin e drejtpërdrejtë të lajmeve dhe tha se nuk kishin marrë rrogat. Shqipëria sot me Sibora ... Hungaria Shqipëria drejtpërdrejt live 5 dhjetor 2023 Shikoni Çfarë u dëgjua gjatë 0:39UEFA njoftoi se ka nisur hetimet pasi gjatë transmetimit të drejtpërdrejt të hedhjes së shortit u dëgjuan pasthirrma erotike. Shqipëria ... Pjesa e dytë nuk ka më gola, por ka epërsinë sulmuese të Shqipërisë, ka shtyllën e goditur nga Simon Deda dhe gjithnjë sundon drejtimi taktik i Loro Boriçit, prej të cilit nisin të gjitha sulmet shqiptare, që nuk ndalojnë. Polakët e kërkojnë kthesën, por pa ia arritur. Fiton Shqipëria 2-0 kundër Polonisë. Pamja skeduese e ndeshjes, duke mënjanuar ndonjë pasaktësi të mëparshme, është kjo: SHQIPËRIA – POLONIA 2-0 29 nëntor 1953. E kujt qe merita: e hungarezit Vadas apo e shqiptarit të Shkodrës, Muc Koxhja? … E, për fat, është ky vit 1953 që do të shënojë fillimin e rënies së pandalshme për gati 20 vjet të Vllaznisë së Shkodrës. Ndërkaq, ia vlen të kujtosh se trajneri hungarez nxjerr për herë të parë nën fanellën e kuqe një talent të madh si 20-vjeçari Simon Deda, por dhe debutuesin tjetër të hekurt në mbrojtje, Leonidha Dashi të Dinamos. Gjithçka nis me dy goditje nga këndi në 6 minutat e para, e, të duket se ky është paralajmërimi i fitores shqiptare. Dhe po nga një goditje tjetër nga këndi vjen dhe goli i parë. Është minuta e 12-të. Moldavia Shqipëria transmetim i drejtpërdrejtë 17 nëntor 202 GRUPI G Shqipëria Armenia transmetim i drejtpërdrejtë 19 nën 2022 Një Hungaria SMS 12 në numrin e shfaqur në ekran 12 Maj ora 21. 00 në Duna TV 22 ... Shqipëria Bullgaria drejtpërdrejt falas 17 tetor 2023 Sot 17 tet 2023 — Hungari, Hollandë, Irlandë, Austri, Maltë, Belgjikë, Bullgari, Bosnje Shqipëria U21 transmetim i drejtpërdrejtë 2022 4 Ky ishte ... Prej Festivalit të Bukureshtit, Vadas mbërrin me Kombëtaren e tij në Bashkimin Sovjetik, ku e presin ndeshjet historike me klubet më të mëdha ruse. Po atje nuk mund të përballohej: 0-4 prej Dinamos së Moskës, 0-3 prej Zenitit të Leningradit, 0-3 prej Spartakut të Moskës para 50. 000 e deri te 80. 000 shikuesve, ngjarje të jashtëzakonshme edhe për vetë sovjetikët, të cilët, sidoqoftë, po i shijonin këta ballkanas fort miq, ashtu të shpejtë, edhe pse humbasin asisoj. I mahnit portieri Qemal Vogli me gjithë golat e pësuar. Me Spartakun e Moskës, i cili sapo fitonte titullin e kampionit kombëtar – ishte si të luaje me Kombëtaren e Bashkimit Sovjetik. Ishin legjendarët Bashashkin, Neto, Tatushin, Simonian, Paramanov, Demetiev, Ilin! E, Vogli, i cili pret 12 gjuajtje të tyre, madje deri në 4- 5 metra larg! Prej Moskës Vadas ka “carta bianca” të shkojë në Poloni dhe ja që këtu është diçka tjetër. Top Channel/ Sot Hungari-Shqipëri/ Trajneri Reja - YouTube YouTube YouTube 1:35 YouTube Top Channel Albania 9 tet 2021 9 tet 2021 Shqipëria U19 Sllovenia U19 drejtpërdrejt 21 nëntor 2023 Shqipëri U18 versus Hungari U18 Free Livestream HD Shqipëri U18 vs. Ti i Shqipëria Ishujt Faroe transmetim i drejtpërdrejtë 20 nëntor 7 orë më parë ... Nikaragua, gazetari vritet në transmetim të drejtpërdrejtë ... Shqipëria. Ilir Meta azil politik në Hungari me mikun e tij anti-shqiptar Gruevski? x. Bota. Nikaragua, gazetari vritet në transmetim të drejtpërdrejtë. Shkruar ... 8 Week Challenge 20 nën 2023 — [TV DREJTPËRDREJT]+++] Kosova Bjellorusia drejtpërdrejt live 21.11.2023 Ndeshja Shqipëri [Falas*] Bjellorusia Kosova transmetim i ... Por vetëm kështu mund të nënkuptohet gjithçka. Pra, që Kombëtarja e Shqipërisë do të qëndronte plot 75 ditë jashtë Shqipërisë! Aventura “hungareze” e Shqipërisë do të nisë kur mbasi e ka grumbulluar këtë Kombëtare, Vadas e çon atë në Festivalin e Rinisë në Bukuresht nga data 2 deri më 16 gusht 1953. Dhe këta të rinj “burra”, 4 a 5 prej të cilëve kishin fituar titullin e kampionit të Ballkanit qysh para 7 vjetësh, “vallëzojnë” me një skuadër rinore turistike nga Brazili me emrin Universiteti i San Paolos, duke fituar 4-0. Tiranë. St. kombëtar “Qemal Stafa”. SHQIPËRIA: VOGLI (Dinamo), DASHI (Dinamo), FAGU (Partizani), DIBRA (Vllaznia), SHAQIRI (Dinamo), VILA (Dinamo), BAKALLI (Dinamo), JARECI (Dinamo), BORIÇI (Partizani), RESMJA (Partizani), DEDA (Partizani). TRAJNER: Miklos Vadas. POLONIA: Szymkowiak, Gedlek, Bartyla, Durniok, Wieczorek (Kauder 46’), Bieniek, Gronowski, Trampisz, Alszer, Krasowka, Sobek. TRAJNER: Ryszard Koncewicz. Hungaria Shqipëria transmetim i drejtpërdrejtë 5 dhjetor 202 Hungaria Shqipëria transmetim i drejtpërdrejtë 5 dhjetor 2023 GRUPI G Shqipëria Armenia transmetim i drejtpërdrejtë 19 nën 2022 Një Hungaria SMS 12 në ...


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...
bottom of page