top of page

Is travel nursing right for you?

Public·90 members

A N Trepça 2022 07/12/2023 Shiko online


26.04.2022. RAPORTI VJETOR PËR VITIN 2021. TREPÇA SH.A. Mitrovicë, Prill 2022. TREPCA. Page 2. Përmbledhje. Lista e tabelave.. Lista e figurave.......


Trepça dhe Bashkimi fitues të edicionit 2022/23 | BASKETBOLL 17:51BASKETBOLL: KUPA E KOSOVËS Trepça dhe Bashkimi fitues të edicionit 2022/23 Në studio: Elvira DUSHKU, Fidan SHATRI & Arbër LOXHA.Facebook · Sporti në RTK · 20 shk 2023 7% 0. 0/3. 00% 4. 0/4. 0100% 1. 0 2. 0 3. 0 0. 0 -3. 0 D. Hajrizi 30. 5 12. 0 4. 0/10. 040% 3. 0/7. 042. 9% 1. 033. 3% 3. 075% 4. 0 5. 0 -8. 0 C. Brown 29. 050% 1. 0/1. 0100% 0. 0/0. 0-% -2. 0 11. 0 M. Tmusic 27. 3 0. 00% 1. 0/8. 012. 5% -13. 0 -1. 0 A. Grant 27. 2 17. 0 6. 0/15. 040% 2. 3% 4. 044. 4% 1. Adam Grant Highlights 2022/23 || Kosovo Superliga - YouTube 11:36Adam Grant ◉ KB Trepca KB Prizreni ◉ Guard, 1.90m.YouTube · Premier Highlights · 14 korr 2023 KB Trepça konfirmon trajnerin dhe dy lojtarë për sezonin e riTrajneri Lubomir Minchev do të jetë në krye të KB Trepçës edhe për sezonin 2022/23. Klubi nga Mitrovica, ka njoftuar të mërkurën se ka arritur marrëveshje me Minchevin edhe për një vit. Krahas trajnerit Minchev, Trepça për edicionin e ri ka zyrtarizuar edhe basketbollistët Drilon Hajrizi e Amin Hot, që ishin ndër më të dalluarit në sezonin e fundit. Bullgari Minchev e mori drejtimin e Trepçës para fillimit të edicionit 2021/22 dhe e udhëhoqi me plot sukses. Pas 10 vitesh, Trepça e fiton Kupën e Kosovës në basketbollPas 10 vitesh, klubi mitrovicas i basketbollit “Trepça” ka fituar Kupën e Kosovës në basketboll, shkruan Sinjali Sporti. Trepça në finale e mundi klubin prizrenas “Bashkimi” me rezultat 74:62. Ndeshja u zhvillua në Palestrën Karagaçi në Pejë. Pas tre çerekëve me barazim, në çerekun e fundit, Trepça arriti ta marrë kryesimin e lojës duke i sjellë vetës edhe fitoren. BC Trepca - FIBA Europe Cup 2022-23 The official website of FIBA, the International Basketball Federation, and the governing body of Basketball. FIBA organises the most famous and prestigious ... Superkupa 2022-23 13 dhj 2022 — Superkupa 2022-23. Federata e Basketbollit e Kosovës FBK. 34 videosLast Highlights i ndeshjes Trepça - Rahoveci. Federata e Basketbollit e ... Operimet në Trepçë vihen në rrezik Të hyrat nga shitja e koncentrateve të plumbit dhe zinkut në vitin 2021 kanë qenë mbi 13 milionë euro. Gjatë vitit 2022, sipas planit të biznesit, është ... BC Trepca at the FIBA Europe Cup 2022-23 - FIBA. basketball27 September, 2022 26 April, 2023 Tuesday 27 September 2022 208cm 6'10" USA 06/10/1997 185cm 6'1" 09/02/1997 193cm 6'4" 18/07/1998 195cm 6'5" MNE 27/03/1992 190cm 6'3" KOS 20/02/2004 All Phases Players Games Min PTS FG 2PTS 3PTS FT OREB DREB REB AST PF TO STL BLK +/- Ef E. Kastrati 1 32. 9 6. 0 1. 0/9. 011. 1% 1. 0/6. 016. Trepça më në fund shënon fitoreTrepça i ka dhënë fund serisë negative në Superligën e Kosovës në basketboll. Pas pesë humbjeve rresht, “xehetarët” kanë shënuar fitoren e parë të dielën. Në palestrën “Minatori” në Mitrovicë, Trepça fitoi ndaj Ponte Prizrenit me rezultatin bindës, 90:70. Me këtë fitore Trepça, që vlerësohet prej skuadrave më të mëdha në vend, i ka ikur vendit të fundit. Është e parafundit (7), por me pikë të njëjta me Lipjanin e fundit, nga shtatë, shkruan sot “Koha Ditore”. Ponte Prizreni, që debuton në Superligë, ka nëntë pikë dhe mban vendin e katërt. 0/2. 050% A. Gordon 20. 0 8. 066. 00% -18. 0 E. Ifejeh 15. 9 2. 7% -6. Hot 13. 7 7. 0 S. Zekiqi 3. 5 -5. Gashi 0 0/0-% R. Gashi V. Haxhiu Team/Coaches TOTALS 200. 0 62. 0 21. 0/59. 035. 6% 13. 0/31. 041. 9% 8. 0/28. 028. 6% 12. 0/18. 7% 9. 0 18. 0 27. 0 15. 0 22. 0 -14. 0 57. 0 33 6 1/911. 1% 1/616. 7% 0/30% 4/4100% 2 3 -3 30 12 4/1040% 3/742. 9% 1/333. Trepça, skuadra më e përkrahur nga tifozët në edicionin 2022/23 - Gazeta10Federata e Basketbollit të Kosovës të enjten ka publikuar statistika të shikueshmërisë nëpër palestrat kosovare përgjatë edicionit 2022/23. Sipas këtyre statistika, në këtë listë prin skuadra e Trepçës e cila ka mbledhur më së shumti tifozë në ndeshjet e tyre, duke lënë pas skuadra si Vëllaznimi dhe Peja. Gjatë edicionit të rregullt të garave, në palestrën “Minatori” në Mitrovicë kanë qenë të pranishëm rreth 23, 700 shikues, ndërsa në “Play-Off” kanë qenë të pranishëm në total rreth 17, 000 tifozë. Pas Trepçës, në edicionin e rregullt të garave është renditur skuadra e Vëllaznimit, e cila në palestrën “Shani Nushi” ka tubuar plot 22, 600 shikues. Peja në palestrën “Karagaçi” gjatë edicionit të rregullt ka mbledhur rreth 20, 900 shikues, ndërsa në “Play-Off” kanë qenë të pranishëm rreth 9000 tifozë. Nga 70 milionë eurot e premtuara për “Trepçën”, për vitin 2 nën 2021 — Janë vetëm tre milionë euro që janë planifikuar në Projektligjin e Buxhetit të Kosovës për vitin 2022, teksa nga Qeveria e Kosovës është ... Trepça, skuadra më e përkrahur nga tifozët në edicionin 30 maj 2023 — Pas Trepçës, në edicionin e rregullt të garave është renditur skuadra e Vëllaznimit, e cila në palestrën “Shani Nushi” ka tubuar plot 22,600 ... KB Trepça konfirmon trajnerin dhe dy lojtarë për sezonin e ri Trajneri Lubomir Minchev do të jetë në krye të KB Trepçës edhe për sezonin 2022/23. Klubi nga Mitrovica, ka njoftuar të mërkurën se ka arritur marrëveshje ...


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...
bottom of page