top of page

Is travel nursing right for you?

Public·97 members

Бугарија Македонија пренос 5 декември 2023


Натпреварите на Македонија против Грузија и Бугарија со директен пренос на МТВ! 22.09.2022 14:52. 542. 0. Стигна вест за македонските љубители на фудбалот.


БУГАРСКАТА ТАКСА ЗА РУСКИ ГАС ЌЕ ПРЕДИЗВИКА Премиерот Димитар Ковачевски вели дека ако Бугарија не ослободи капацитети за пренос на гас за Македонија, бугарската такса на рускиот гас ќе предизвика ... Фудбал: Натпреварите на Македонија против Грузија и Фудбал: Натпреварите на Македонија против Грузија и Бугарија со пренос на МРТ · Pritisak će uvijek biti 120/80! Pijte ga samo jednom dnevno! · DIJABETES se liječi ... МТВ ќе ги пренесува мечевите на Македонија со Грузија 22.9.2022 — Досега натпреварите на Македонија се пренесуваа на Арена спорт, но МТВ успеа да договори пренос за мечевите со Грузија и Бугарија. Паланка 67 - 53 Крива Паланка ЖКК МЗТ Скопје Аеродром 03. 2023, 18:00 “Перо Наков“ Куманово 68 - ЖКК Куманово 2020 Пробаскет Кавадарци 02. 2023, 14:30 “Нез. Македонија“ Скопје 41 - ЖКК Бадел 1862 ЖКК Вардар 583 460 123 579 438 141 557 504 515 483 32 530 529 520 -5 461 -141 346 550 -204 КАЛЕНДАР 2023/2024 Распоред Прва Лига Мажи Распоред Втора Лига Мажи Распоред Трета Лига Мажи Исток Распоред Трета Лига Мажи Запад Распоред Прва А Лига Жени Распоред Прва Б Лига Жени Репрезентации Мажи СЕНИОРИ М20 М18 М16 М14 Александар Кукриќ: „Сите заедно, да се обидеме да направиме идни сениорски репрезентативци на Македонија“ Професорот Александар Кукриќ ги тестираше нашите најталентирани млади кошаркари (ФОТО) Познати се петте учесници во олимписките квалификации Ти Џеј Шортс е најдобриот стрелец во олимпските претквалификации БОРДОТ НА ФИБА-ЕВРОПА ОДЛУЧИ: Македонија ќе биде домаќин на две Европски првенства во 2024 година Селекторот Василев по завршувањето на ЕП: „Главната цел ја остваривме, оставивме ‘простор’ за генерацијата која што доаѓа“ Известување за клубовите од младинските лиги за натпреварувачката сезона 2023/2024 Комплетиран е списокот на учесници на наредниот младински Евробаскет, Македонија меѓу великаните! ЕП – „ПОД 18“-MAЖИ-ДИВИЗИЈА „Б“- МАТОШИНОС 2023: Македонија го освои 16. Во конкретниот случај, со посетата на бугарскиот премиер и делегација на Р. Бугарија, Владата на Р. Македонија не пројави интерес за директен пренос од страна на МРТ. Јавниот интерес од сите протоколарни средби на државните органи во Р. Македонија, ги обработува единствено преку дневно-информативните вести, дневници или дебатни емисии. Единствениот интерес на јавниот сервис се директните преноси од државните свечени академии и настани по повод државните празници”, стои во дописот на одговорниот уредник на МРТВ Ратајковски. САКАМДАКАЖАМ. МК побара од Ратајковски барем неколку примероци од писмени барања на поранешниот премиер Никола Груевски или на претседателот Ѓорге Иванов во последиве 5 години, со кои од јавниот сервис побарале да вршат директни преноси од посета од премиери, претседатели и други високи гости од странство. коло Делегирање Трета лига-мажи-група Исток 7. коло Делегирање Трета лига-мажи-група Запад 7. коло РЕЗУЛТАТИ Трета Лига Мажи Исток РЕЗУЛТАТИ Трета Лига Мажи Запад 03. 2023, 18:00 “Парк” Струмица 70 - Баскет Кам Струмица 03. 2023, 16:00 “КК Вардар” Скопје МКК Вардар Феникс Спорт 02. 2023, 13:00 “И. Х. Николов” Скопје 27 КК Бутел Овче Поле 03. 2023, 14:30 “26 Април” Гевгелија 81 - КК Гевгелија Водњански Лисици 03. Македонија ќе бара отштета ако Бугарија ѝ наметне Македонија ќе бара отштета ако Бугарија ѝ наметне такса за пренос на рускиот гас, рече Бектеши. Фокус - пред: 24 мин. Oфицијална Софија да го ослободи ... Кошаркарска Федерација на Република Северна Македонија - КФСМ Кошаркарска Федерација на Република Северна Македонија - КФСМ Преоден рок За Нас Документи Регистрирани играчи Тренерска Комисија Судиска Комисија Контакт Адреси клубови Заштита на лични податоци Информации од јавен карактер Почетна Вести Натпреварувања Натпреварувања мажи Натпреварувања жени 3x3 Куп Супер куп Репрезентации Репрезентации мажи Репрезентации жени Делегирања и билтени Резултати Статистика Статистика прва лига мажи Статистика жени Медиа Преземања ПЕТОРКА НА КОЛОТО: Двоецот Мофит-Корбет, недоволен за победа 04. Ратајковски на тоа забележа дека не сме го почекале писмениот одговор кој ни го најави за во 17 часот. САКАМДАКАЖАМ. МК поради итноста, ги праша генералниот директор на МРТВ Марјан Цветковски и главниот уредник Диме Ратајковски по телефон и преку смс порака зошто нема пренос во живо од денешните важни настани во Владата и зошто јавноста може само од приватни снимки постирани на Фејсбук да ја следи церемонијата на пречекот и на потпишување на договорот. Бидејќи од Ратајковски не добивме одговор веднаш, туку ни пиша да го почекаме до 17 часот, текстот го објавивме два и пол часа порано. „Поради непрофесионалноста на САКАМДАКАЖАМ. Известување за прием, пренос на пратки во ... пренос на пратки во меѓународен поштенски сообраќај. Oва е списокот на земји за кои Македонија: • Албанија; • Босна и Херцеговина • Бугарија; • Германија ... ЈАВНИОТ СЕРВИС МРТВ НЕ ВРШЕЛ ПРЕНОС ОД ПОТПИШУВАЊЕТО НА ДОГОВОРОТ СО БУГАРИЈА ОТИ ВЛАДАТА НЕ ПОБАРАЛА, ТВРДИ ГЛАВНИОТ УРЕДНИК РАТАЈКОВСКИ - Сакам Да КажамПо завршувањето на церемониите за пречек на премиерот на Република Бугарија и членовите на бугарската влада и на потпишувањето на историскиот договор за добрососедство меѓу Македонија и Бугарија, за кои Македонската радио-телевизија (МРТВ) немаше директен пренос, одговорниот директор во јавниот сервис Диме Рајтаковски со допис до САКАМДАКАЖАМ. МК го објаснува бојкотирањето на јавниот сервис на овие настани. Рајтаковски тврди дека јавниот сервис само на покана од Владата врши директен пренос од настани и посети на високи гости на премиерот или на Владата. Во случајов, вели Ратајковски, кабинетот на премиерот Зоран Заев не ја поканил МРТВ да врши пренос во живо. Средбата меѓу премиерите Зоран Заев и Бојко Борисов, која е прва со странски премиер од почетокот на мандатот на Заев и на која се потпиша историскиот договор, тој ја нарекува протоколарна. Пренос од пријателските натпревари на ТВ ФФМ Кирил Изов го објави списокот за мечот на македонската репрезентација против Бугарија Одложени натпреварите во Струга и Кратово. 26.11.2023 Вести. „Јавниот сервис никогаш не прави директни преноси од политички протоколарни средби на Премиерот, претставници од Владата и Претседателот на Р. Македонија, без разлика која политичка партија е на власт. Исклучок се прави, единствено по барање на Владатата или на Претседателот. Тогаш јавниот сервис ги става на располагање своите технички капацитети, ако Владата или Кабинетот на Претседателот сметаат дека има потреба од тоа, се разбира со претходно одобрение на програмскиот колегиум на МТВ. ФФМ - Фудбалска Федерација на Македонија Кирил Изов го објави списокот за мечот на македонската репрезентација против Бугарија · Македонија одигра нерешено со Англија. Дали бугарскиот данок на рускиот гас ќе ги зголеми 20.10.2023 — Северна Македонија во неизвесност откако Бугарија воводе нов данок за увоз и пренос на рускиот гас преку гасоводот Турски тек. 12. 2023 ПРВА ЛИГА-ЖЕНИ: Вардар е лидер, макар и привремен ВТОРА ЛИГА-МАЖИ: Маџари и Шкупи држат чекор со лидерот, кумановци успешни и во Штип 03. 2023 ПРВА ЛИГА-МАЖИ: Кавадарчани јуначки до триумф во Чаир (ФОТО) 02. 2023 ПРВА ЛИГА-МАЖИ: Со „трипл-дабл“ ефект Трајковски го поведе Феникс кон нов триумф против Работнички ПРВА ЛИГА-МАЖИ: Со Даскаловски на кормилото, Кожув дојде до „стотка“, и почна да победува Натпревари во живо ПРВА ЛИГА ВТОРА ЛИГА ТРЕТА ЛИГА МЛАДИНСКИ ЛИГИ Повеќе РЕЗУЛТАТИ Прва Лига Мажи 02. 2023, 19:00 “Доб. Јовановски”Прилеп 97 - 88 Мега баскет Водно Санс 02. 2023, 16:00 “Ј. Сандански(м)” Скопје 71 МЗТ Скопје Уни Банка Работнички 2018 02. 2023, 18:00 “Перо Наков” Куманово 0 - 20 Куманово 2009 ад Ангели 02. 2023, 19:00 “Н. Н. Борче” Скопје 82 - 58 КК Маџари 2023 ад Борец Баскет 03. 2023, 18:00 “Јордан Мијалков” Штип 62 - Соколи 1933 МКК Куманово 02. 2023, 12:00 “Зефљуш Марку” Скопје 90 - 72 Шкупи Тетекс ТТК 0 751 507 244 18 650 94 606 143 587 517 70 15 651 625 26 630 697 678 692 695 -3 727 772 -45 621 759 -138 634 769 -135 506 781 -275 Делегирање Трета лига-мажи- група Запад 8. коло Делегирање Трета лига-мажи- група Исток 8. 2023, 18:00 “Н. Борче” Скопје 104 - 74 КК Маџари ГБ Младинец СЛОБОДЕН Ролинг 08 589 89 696 501 195 602 525 77 605 457 148 594 470 124 570 686 -116 502 516 -14 522 571 -49 503 613 -110 402 532 -130 410 624 -214 ПРВА ЛИГА-ЖЕНИ: Скопско дерби, „вардарки“ против „баделки“ Делегирање Прва лига жени-група Б - 5. коло Делегирање Прва лига жени-група А - 8. коло РЕЗУЛТАТИ Прва A Лига Жени РЕЗУЛТАТИ Прва Б Лига Жени 05. 2023, 20:00 “СРЦ Кале“ Скопје Баскет Кам 2011 Струга 2009 02. 2023, 17:00 “Бранители 2001“К. 2023, 17:00 “Нез. Македонија” Скопје 85 - 112 Навико Академија ФМП ад Пелистер ад 02. 2023, 19:00 “Шабан Трстена” Скопје 92 - 96 Чаир 2030 ад Еуро Никел 2005 ад 02. 2023, 17:00 “26 Април” Гевгелија 102 - 67 Кожув ад Гостивар ад 02. 2023, 18:00 “СРЦ Кале” Скопје 79 - 87 Работнички ад Феникс 2010 ад 02. 2023, 13:00 “СРЦ Кале” Скопје 93 - 75 ТФТ Mozzart ад Скопје ГКК Охрид ад 02. 2023, 18:00 “КК Вардар” Скопје 61 - Вардар ад МЗТ Скопје Аеродром ад # Тим ОН Поб Пор КД КП КР Бод 1 10 9 812 643 169 19 2 7 3 876 744 132 17 839 708 131 4 6 848 738 110 16 5 728 688 40 858 821 37 816 786 30 8 757 -64 14 797 792 13 749 930 -181 11 777 969 -192 12 905 -217 Сите резултати ВТОРА ЛИГА-МАЖИ: Штипски тест за МКК Куманово Делегирање Втора лига-мажи - 9. коло ВТОРА ЛИГА-МАЖИ: Маџари „помина“ низ Тетово РЕЗУЛТАТИ Втора Лига Мажи 02. Директен пренос - фудбал - Македонија - Бугарија У21 1:57:43Директен пренос - фудбал - Македонија - Бугарија У21. Olga Mojsoska ... Директен пренос - фудбал - Македонија - Бугарија У21 1:57:43ลุ้น !! กันยา กินนมจากเต้า แม่วันดี Nov 14, 2023 · 21M views. 00:59. #goodmorning #positivevibes #myhappyplace #beach #love.


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...

Members

bottom of page